We're looking for motivated, outgoing people with the enthusiasm to promote EU Careers on your university campus!

As an employer after Europe's top graduates, we're hunting for a brand ambassador at many of the highest-calibre universities on the continent.

To apply, please fill in the Nomination Form on our website:

http://europa.eu/epso/ambassadors/students/index_en.htm

Deadline: noon (Brussels time) Friday 15 April 2016

Let the Students’ Career Office know about your application Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." target="_blank">– Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Good luck!

Wiosna w AIP Politechniki Śląskiej!

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej zaprasza na spotkanie z cyklu „Młody Przedsiębiorca”:

PRAWO, A POCZĄTEK BIZNESU

Nurtują Cię zagadnienia prawne związane z założeniem jednoosobowej firmy lub spółki z o.o.?
Na tym spotkaniu znajdziesz odpowiedzi na te pytania!
Zdobędziesz też podstawową wiedzę o aspektach prawnych w różnych formach działalności gospodarczej.
Są to wiadomości niezbędne do założenia własnej firmy!

Spotkanie odbędzie się w środę 20.04 o godz. 14:00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

Prowadzący: Piotr Łysko (Kancelaria Prawna HGŁ)

Na spotkanie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.

Przypominamy entuzjastyczne i pozytywne reakcje po ostatnim spotkaniu z Piotrem Łysko! Zapraszamy!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1059214250782351/

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej

Posiedzenie XI kadencji Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów odbędzie się w Gliwicach między 8 a 10 kwietnia. Na wydarzenie, w którym udział potwierdzili delegaci z ponad 20 uczelni krajowych i instytutów badawczych, zapraszają Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów Politechniki Śląskiej oraz Krajowa Reprezentacja Doktorantów.
 
Podczas drugiego posiedzenia XI kadencji Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów dyskutowane będą m.in. takie tematy, jak: proponowane i oczekiwane zmiany w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym, finansowanie w odniesieniu do doktorantów, zniżki doktoranckie na komunikację miejską czy zrównanie statusu doktoranta. Oprócz tego zaprezentowane zostaną założenia modelu funkcjonowania studiów doktoranckich 2016 oraz projekt wydarzeń sportowych dla doktorantów. Udział w spotkaniu potwierdzili przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz władz lokalnych.

Gospodarzem wydarzenia współorganizowanego przez Krajową Reprezentację Doktorantów jest Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów Politechniki Śląskiej. W organizację spotkania zaangażowały się również pozostałe śląskie uczelnie – Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Śląski, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Sztuk Pięknych oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

 Skład URSD w nowej kadencji 2016/2017

Nazwisko

Imię

Wydział

Kiljan

Anna

RMT

Gembalczyk

Grzegorz

RMT

Kozakiewicz

Łukasz

RMT

Matysiak

Wiktor

RMT

Zorychta

Magdalena

RMT

Grygiel-Pradelok

Magdalena

RIB

Filipowska

Anna

RIB

Jagodzińska

Katarzyna

RIE

Karoń

Monika

RMT

Kohlbrenner

Łukasz

RE

Poterała

Aleksandra

RAu

Lisicki

Dawid

RCh

Rolnik

Bożena

RAu

Lisiecka

Barbara

RMT

Snopiński

Przemysław

RMT

Od marca w Dzienniku Zachodnim zwolniły się dwa miejsca na stanowisku Specjalisty ds. marketingu. Staż rozpocząć może się dosłownie od tej chwili (posiadamy 2 miejsca). Godziny pracy to 9-15 od poniedziałku do piątku. Mail zwrotny - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zakres zadań:
•Zapoznanie się z:
- strukturą i systemem pracy nowego pracodawcy,
- regulaminem pracy,
- strukturą działu marketingu,
- zakresem zadań na stanowisku pracy Integracja z zespołem działu.
•Wdrażanie się w samodzielną marketingową obsługę konkursów i plebiscytów, przygotowanie się do samodzielnego przygotowania prasówek dla wszystkich wydawnictw grupy Polska Press oraz wybranych tytułów konkurencji, pomoc w przygotowaniu zestawień, protokołów, raportów.
•Przygotowanie się do pełnej koordynacji akcji wysyłkowych.
•Bieżąca obsługa czytelników oraz kontrahentów.
•Pomoc w koordynowaniu akcji marketingowych działu •Wykonywanie bieżących zadań zleconych przez przełożonych

Rodzaj uzyskiwanych kwalifikacji lub umiejętności zawodowych:
Umiejętność budowania i utrzymywania odpowiednich relacji z czytelnikami i kooperantami, umiejętność pracy w zespole -współpracy z pracownikami przy organizacji pracy działu, pozyskanie kwalifikacji w zakresie przygotowania i prowadzenia dokumentacji działu, przygotowania ofert handlowych, praktycznego wykorzystywania narzędzi promocyjnych, przygotowania i redagowania korespondencji oraz logistycznego zarządzania dokumentacją działu.

Sposób potwierdzenia nabytych umiejętności:
1.Sprawozdanie stażysty z przebiegu stażu, zawierające informacje o wykonywanych zadaniach  oraz uzyskanych kwalifikacjach lub umiejętnościach zawodowych poświadczone przez opiekuna stażu.
2. Opinia organizatora o realizowanych zadaniach i pozostałych umiejętnościach praktycznych.
3. Zaświadczenie Projektodawcy o odbyciu stażu